"Qafqaz Riverside Hotel”-in yeni otaqları istifadəyə verildi
İlk milli beş ulduzlu hotel brendi olan “Qafqaz Hotels & Resorts” şəbəkəsinə aid olan “Qafqaz Riverside Hotel”-in yeni nömrələri istifadəyə verildi.
Qəbələnin ən gözəl hissəsində - Tufandağ Qış – Yay Turizm İstirahət Kompleksinin yanında və Dəmiraparan çayının sahilində yerləşən hotel müxtəlif kateqoriyalı nömrələr, suitlər və kotteclərə sahibdir.
“Qafqaz Riverside Hotel” bu il qış mövsümündə qonaqlar üçün yeni tərtibatlı otaqlarını istifadəyə verdi. Bu, otelin ümumi yenilənməsinin ilkin mərhələsidir. “Gabala Hospitality Group” şirkətinin Baş İcraçı Direktoru Şəbnəm Fərman yenilənmə haqqında fikirlərini bildirib: “Biz müstəsna qonaqpərvərlik və beş ulduzlu xidmət göstərmək vədimizə sadiqik. Yeni və müasir tərtibatda, bugünün lüks anlayışını özündə ehtiva edən otaqlarımızda qonaqlar özlərini evlərindəki kimi rahat hiss edəcəklər. Yenilənmiş dizayn konsepsiyamız Qəbələnin unikal təbiətindən, zəngin tarixindən və mədəniyyətindən ilhamlanaraq hazırlanıb. Bu yenilənmə ilə biz qlobal yanaşmalı yerli hekayə təqdim edirik”.
“Qafqaz Riverside Hotel”-in yeni otaqları müasir dizayn yanaşmalarını özündə əks etdirərək, qonaqlara özlərini təbiətin davamı kimi olan mühitdə hiss etdirəcək. Zamana bağlı olmayan dizayn üslubu və yaradılmış harmonik mühit istənilən qonağa hüzur və rahatlıq verir. Əl işi olan dekor elementləri, olduqca xoş təəssürat yaratmaqla yanaşı praktiklik təmin edir. Yenilənmə layihəsi xüsusilə qonaqpərvərlik sənayesində onlarla mötəbər mükafat qazanmış qlobal dizayn studiyası tərəfindən hazırlanıb. “Yenilənmənin dizayn konsepsiyasının əsasını Qəbələnin mükəmməl təbiəti təşkil edir. Biz bu möhtəşəmliyi zamana meydan oxuyan lüks baxışla ifadə etmişik. “Təbiətlə söhbət” adlandırdığımız dizayn konsepsiyası qonaqları şəhər rutinindən uzaqda Dəmiraparan çayının, Böyük Qafqaz dağlarının və sıx meşələrin enerjisi ilə bütünləşdirəcək” dizayn layihəsinin müəllifi Dina Murali qeyd edib.
Hotelin yenilənməsi mərhələli formada həyata keçirildiyi üçün qonaqların rahatlığına və istirahətinə təsir etməyəcək. Növbəti mərhələdə restoranlar və digər ərazilərin yenilənməsi planlaşdırılıb. Hoteldə nəzərdə tutulan yeniliklər həm yerli, həm də xarici turistlərin zövqlərini oxşayacaq. Şəbnəm Fərmanın sözlərinə görə “2024-cü il bizim üçün çox önəmlidir. “Qafqaz Riverside Hotel”-i yeni tərtibatda qonaqlara təqdim etmək bizi çox həyəcanlandırır. Bu ilin yay mövsümündən etibarən tam yeni abu hava ilə qonaqların qarşısına çıxacaq və xoş sürprizlərlə onları təəccübləndirəcəyik. Bu, sadəcə məkanların yenilənməsi deyil: yeni restoran konsepsiyaları, qastronomik seçimlər, xidmətlər və ümumilikdə qonaq təcrübəsi dünya standartlarına uyğun və region üçün yeni meyar olacaq.”
Yeni otaqları hotelin rəsmi internet saytından - www.qafqazhotels.com və +994 12 310 11 91 nömrəsi vasitəsi ilə rezervasiya etmək mümkündür.
Gabala Hospitality Group” şirkəti ölkənin ən böyük turizm menecementi şirkətlərindən biridir. Şirkətin portfelinə “Tufandağ Qış-Yay Turizm İstirahət Kompkleksi”, ilk milli beş ulduzlu hotellər şəbəkəsi olan “Qafqaz Hotels&Resorts”, “Gabaland” Əyləncə Parkı, peşəkar atıcılıq mərkəzi olan “Qəbələ Atıcılıq Klubu” və ölkədə ilk və tək raftinq mərkəzi olan “Rafting Gabala” aiddir.

The new rooms of Qafqaz Riverside Hotel were put into use
The new numbers of "Qafqaz Riverside Hotel", which belongs to the "Qafqaz Hotels & Resorts" network, which is the first national five-star hotel brand, have been put into use.
Located in the most beautiful part of Gabala - next to the Tufandağ Winter-Summer Tourism Recreation Complex and on the bank of the Demiraparan river, the hotel has rooms, suites and cottages of various categories.
"Qafqaz Riverside Hotel" opened its newly designed rooms for guests in the winter season this year. This is the initial phase of the hotel's overall renovation. Shabnam Farman, Chief Executive Officer of Gabala Hospitality Group, commented on the renovation: "We are committed to our promise of exceptional hospitality and five-star service. Guests will feel at home in our new and modernly designed rooms, which include today's concept of luxury. Our updated design concept is inspired by Gabala's unique nature, rich history and culture. With this update, we present a local story with a global approach."
The new rooms of "Qafqaz Riverside Hotel" reflect modern design approaches and will make guests feel like they are in an environment that is a continuation of nature. The timeless design style and the created harmonious environment provide peace and comfort to any guest. Handcrafted decor elements provide practicality while creating a very pleasant impression. The renovation project was developed by a global design studio that has won dozens of prestigious awards, especially in the hospitality industry. "The basis of the design concept of the renovation is the perfect nature of Gabala. We have expressed this magnificence with a luxurious look that defies time. The design concept, which we call "conversation with nature", will integrate guests with the energy of the Demiraparan river, the Great Caucasus mountains and dense forests, away from the city routine, said Dina Murali, the author of the design project.
As the renovation of the hotel is carried out in stages, it will not affect the comfort and relaxation of the guests. In the next stage, renovation of restaurants and other areas is planned. The innovations planned in the hotel will please both local and foreign tourists. According to Shabnam Farman, "2024 is very important for us. We are very excited to present to our guests the newly designed Kafkaz Riverside Hotel. Starting from the summer season of this year, we will present a completely new abu air to our guests and surprise them with pleasant surprises. This is not just a renovation of the premises: new restaurant concepts, gastronomic options, services and overall guest experience will be world-class and a new benchmark for the region.”
It is possible to reserve the new rooms on the hotel's official website - www.qafqazhotels.com and by calling +994 12 310 11 91.
"Gabala Hospitality Group" is one of the largest tourism management companies in the country. The company's portfolio includes "Tufandag Winter-Summer Tourism Recreation Complex", the first national five-star hotel chain "Qafqaz Hotels&Resorts", "Gabaland" Amusement Park, professional shooting center "Gabala Shooting Club" and the first and only rafting center in the country "Rafting Gabala". ” refers to.